צרו קשר בוואצאפ

צוואה נוטריונית לעומת צוואה רגילה

שגרירות גרמניה בתל אביב דף מידע מוגש על ידי עורכת דין ונוטריונית רחל שחר

צוואה נוטריונית צוואה בפני נוטריון

צוואה נוטריונית – על פי חוק הירושה,התשכ”א 1965  ניתן לערוך צוואה בארבע דרכים שונות: בכתב יד, בעדים, בפני רשות או בעל פה.

צוואה יכולה להיות בכתב יד, בעדים, בפני רשות או על-פה (סעיף 18 לחוק הירושה). הצוואה שנערכה בפרשה שלפנינו הינה צוואה בפני רשות (סעיף 22 לחוק הירושה). סעיף 22 קובע:

“צוואה   בפני   רשות

 22.      (א)   צוואה בפני רשות תיעשה על ידי המצווה באמירת דברי הצוואה בעל-פה בפני שופט, רשם של בית משפט, או רשם לעניני ירושה, או בפני חבר של בית דין דתי, כמשמעותו בסעיף 155, או בהגשת דברי הצוואה בכתב, על ידי המצווה עצמו, לידי שופט או רשם של בית משפט, רשם לעניני ירושה או חבר בית דין דתי כאמור.

(ב)        דברי הצוואה כפי שנרשמו על ידי השופט, הרשם של בית המשפט, הרשם לעניני ירושה או חבר בית הדין  הדתי או כפי שהוגשו לידו, ייקראו בפני המצווה, הוא יצהיר שזו צוואתו, והשופט, הרשם של בית המשפט, הרשם לעניני ירושה או חבר בית הדין הדתי יאשר על פני הצוואה שהיא נקראה ושהמצווה הצהיר כאמור”.

לעניין צוואה בפני רשות, דין נוטריון כדין שופט (סעיף 22(ז) לחוק הירושה, שהוסף על-ידי סעיף 53 לחוק הנוטריונים, תשל”ו-1976).

 צוואה נוטריונית יתרונות על פני צוואה רגילה

צוואה נוטריונית

כאמור, סעיף 22 (ז) מעניק לנוטריון סמכויות וחובות של שופט ועל כן כל הסמכויות הנתונות לשופט באישור צוואה שהוקראה בפניו, נתונות גם לנוטריון.

בנוסף, צוואה נוטריונית מגדילה פעמים רבות את הודאות המשפטית שכן על פי סעיף 19 לחוק הנוטריונים: אישורו של נוטריון לפי חוק זה והתקנות על פיו, יהיה ראיה מספקת בהליך משפטי, ללא צורך בראיה נוספת.

עצם עריכת הצוואה בפני נוטריון נותנת לה מעמד איתן יותר ומגדילה את הסיכוי לאישורה אם חלילה היורשים יחליטו להגיש התנגדות לצוואה.

לקבלת הצעת מחיר מיידית לעריכת צוואה בפני נוטריון חייגו עכשיו 03-6359634 או  052-4616973

צוואה נוטריונית מהן דרישות החוק ביחס לעריכת צוואה נוטריונית?

כל דרישות החוק הצורניות והמהותיות ביחס לצוואה בפני נוטריון מפורטות בסעיף 22 לחוק הירושה:

א.   המצווה אומר לנוטריון בעל פה, את דברי הצוואה או הוא מגיש לנוטריון את דברי הצוואה בכתב.

ב.    אם המצווה אומר את דברי הצוואה בעל פה יירשמו דבריו על ידי הנוטריון וייקראו בפניו.

ג.    המצווה יצהיר בפני הנוטריון שזו צוואתו והנוטריון יאשר על פני הצוואה הנוטריונית שזו הוקראה בפני המצווה ושהמצווה הצהיר בפניו כאמור.

ד.    אם בחר המצווה להגיש לנוטריון את דברי הצוואה בכתב, אין כל צורך ברישום ודי במילוי הדרישות האחרות.

פסקי דין רבים קבעו כי צוואה שנערכה על ידי נוטריון ואשר  בה פגם מבחינה צורנית מתקיימת בה חזקת התקינות וכל מי שטוען שהיא אינה תקינה עליו חובת ההוכחה.

באתרנו מצוי  נוהל של היחידה לרישוי ורישום נוטריונים הנוגע לדגשים בעריכת צוואה נוטריונית דגשים אלה יכולים לסייע לכם להבין את עולם התוכן של הנוטריון ואת הדגשים הרלבנטיים לעריכת צוואה

לקבלת הצעת מחיר מיידית לעריכת צוואה נוטריונית  צרו קשר עם משרדנו 03-7949755

צוואה נוטריונית, מתי נדרש אישור רפואי בטרם עריכת צוואה נוטריונית

 תקנה 4 (ה) לתקנות הנוטריונים תשל”ז-1977 קובעת כי:

“(ה) לא ייתן נוטריון אישור על עשיית פעולה בפניו אם המבקש לבצע את הפעולה מאושפז בבית חולים או מרותק למיטתו, כל עוד לא הוצגה בפניו תעודה רפואית לפי טופס שבתוספת הראשונה שהוצאה ביום עשיית הפעולה; התעודה הרפואית תצורף לעותק האישור שישמר בידי הנוטריון.”

התקנות החוק והפסיקה הרחיבו רבות על חובתו של  נוטריון אשר מתבקש לאשר צוואה של אדם שמאושפז בבית חולים או מרותק למיטתו, לקבל אישור רפואי על יכולתו של המצווה להבין את צוואתו. תקנות הנוטריון קובעות כי  הוא מנוע לעשות כן לפני שהוצגה בפניו תעודה רפואית על יכולתו הקוגניטיבית של המצווה לצוות את הצוואה הנוטריונית.

 צוואה נוטריונית מחיר – כמה עולה צוואה נוטריונית?

תעריף שכר הטרחה של הנוטריון לאימות צוואה נוטריונית מוסדר בתקנות הנוטריונים כאשר גביית שכר שהוא למעלה או למטה מן הקבוע בתקנות מהווה אף עבירת משמעת לפי סעיף 34 לחוק.

יצויין כי תעריף שכר טרחה זה הינו בעבור אימות הצוואה הנוטריונית ולא בעבור עריכת צוואה שעליה גובה הנוטריון מחיר נפרד בכובעו כעורך דין.

עלות אישורה של צוואה נוטריונית היא 241 ש”ח + מע”מ לחותם ראשון ו 123 ש”ח + מע”מ לחותם נוסף. עבור כל העתק נוסף מהצוואה הנוטריונית 74 ש”ח+ מע”מ.

כל המחירים  מעודכנים בהתאם לתעריף שנקבע על ידי משרד המשפטים נכון לשנת 2021.

לקבלת הצעת מחיר לעריכת צוואה נוטריונית ו/או לאישור נוטריוני לעריכת צוואה חייגו עכשיו 03-6359634 , 03-7949755

מה במאמר זה
שגרירות גרמניה בתל אביב דף מידע מוגש על ידי עורכת דין ונוטריונית רחל שחר
מה במאמר זה
ייפוי כוח נוטריוני ברומנית
המליצו על עו"ד ונוטריון רחל רייצ'ל שחר
ייפוי כוח נוטריוני ברומנית
ייפוי כוח נוטריוני ברומנית
יובל עקובוביץ
יובל עקובוביץ
ביקורת אחת
קרא עוד
הגענו לקבלת שירותי נוטריון ולאחר מכן שירותי אפוסטיל. התקבלנו על ידי צוות מיומן שתיאם לנו במהירות פגישה עם הנוטריונית. לאחר מכן קיבלנו שירותי מקצועי ויעיל עם הבנה מלאה של מלוא הנדרש על ידי הרשויות וכן אפוסטיל משרד החוץ. היינו מרוצים מאוד ונמליץ בחום לחברינו על שירותי הנוטריון שקיבלנו.
tal gal
tal gal
ביקורת אחת
קרא עוד
רחל העניקה לנו שירות יוצא מן הכלל!!! הייתה זמינה לשאלות שלנו בכל זמן. הייתה מאוד שירותית, נעימה וסופר מקצועית!!! אנחנו ממליצים עליה בחום!
Batel Avni
Batel Avni
2 ביקורות
קרא עוד
רחל המקסימה מקצוענית, מקבלת בכל שעה. השירות הוא ברמה גבוהה עד לפרטים הקטנים תמיד בחיוך ואהבה.
Batel Avni
Batel Avni
2 ביקורות
קרא עוד
רחלי נתנה לי שירות מקצועי, מהיר ואדיב ביותר. פגשה אותי עוד באותו יום ונתנה לי מענה מיידי. זכיתי להכיר עורכת דין שהיא קודם כל אדם. כן ירבו כמותה.
Keren Hendel
Keren Hendel
3 ביקורות
קרא עוד
אחרי הרבה חיפושים מצאתי את רחל המקסימה שטיפלה בכל צרכי הנוטוריון שלי במהרה ובדיוק מופלא. רחל חסכה לי המון זמן בחתימת המסמכים שאני צריכה להעביר לממשלת ארה״ב (בלתי אפשרי להגיע לקונסוליה במיוחד בזמן הסגר). רחל גם נתנה לי מידע לגבי המשך הצעדים שעליי לעשות כדי שלא אפספס שום דבר. תודה רבה על השירות!
osnat eldar
osnat eldar
2 ביקורות
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין, הסברים ברורים ומדויקים. עו״ד רחל שחר ליוותה אותנו בכל תהליך החתימה הנוטריונית וסייעה לנו בשעות שונות ולא רגילות. היא היתה זמינה תמיד ונכונה לסייע ככל שיכלה. הרגשנו שאנחנו בידים בטוחות ואכן, כל מה שהיינו צריכים בוצע לשביעות רצוננו המלאה ולשביעות רצונם של מי שהיינו איתם בקשר בחו״ל.
דני פלדמן
דני פלדמן
ביקורת אחת
קרא עוד
שירות נוטריוני מצוין מקצועי ואמין. זמינות ממש בכל שעה רחל מאוד עזרה בכל מה שקשור לאישור נוטריוני לארצות הברית. מחיר לפי מחירון ברור. ממליץ.
הקודם
הבא