אפוסטיל | המדריך המלא על כל זכות המגיעה לכם | כל השאלות וכל התשובות

האפוסטיל נועד לחסוך חלק משרשרת אימותים להם נדרש אדם המבקש להציג תעודה ציבורית ממדינה אחת במדינה אחרת. כך, למשל, לפני שנוצרה אמנת האג משנת 1961 (אמנת האפוסטיל), צריך היה אותו אדם לאמת את התעודה הציבורית ברשות המוסמכת שהנפיקה אותה, לאמת את חתימת אותה רשות במשרד החוץ של אותה מדינה, ולבסוף, לאמת את חתימת משרד החוץ בנציגות הדיפלומטית או הקונסולרית של המדינה בה הוא מבקש להציג את המסמך.

הליך זה נדרש גם כיום במקרים בהם אדם מבקש להציג תעודה ציבורית של מדינה אחת במדינה אחרת, כאשר אחת מאותן מדינות אינה חתומה על אמנת האפוסטיל. כך למשל, אדם המבקש להציג תעודת לידה ישראלית בקנדה, שאינה חתומה על אמנת האפוסטיל, צריך להנפיק את התעודה במשרד הפנים, לאמת את חתימת פקיד הרישום של משרד הפנים במשרד החוץ, ולאחר מכן, לאמת את חתימת משרד החוץ בשגרירות קנדה בישראל. הדבר נהיה מורכב עוד יותר כאשר אדם מבקש להציג תעודה ציבורית ממדינה אחת במדינה אחרת, לה אין נציגות רשמית במדינה שהנפיקה את התעודה.

מהו תהליך קבלת חותמת אפוסטיל בישראל?

אם כן, יש כמה צעדים שתצטרך לנקוט כדי לקבל אחד.

  1. ראשית, תצטרכו לאסוף את המסמכים הנדרשים.
  2. לאחר מכן, תצטרך ליצור קשר עם משרדנו על מנת לתאם העברת מלוא תעודות המקור אל אחד מסניפי האיסוף.
  3. לבסוף, תצטרך לשלם את האגרה ולהמתין לחותמת האפוסטיל שלך.

אם אתם זקוקים לחותמת אפוסטיל בישראל, התהליך די פשוט:

איסוף המסמכים

ראשית, עליך לאסוף את המסמכים הדרושים לבקשת האפוסטיל ולהגישם למשרד החוץ. זה יכול לכלול פריטים כגון:

  • תעודות לידה תעודות נישואין
  • רישומי בית משפט
  • דיפלומות או מסמכי תאגיד.

    חשוב לבדוק מול משרד החוץ כדי לוודא שיש בידכם את כל המסמכים הדרושים.

הגשת המסמכים

לאחר שהמסמכים שלך מוכנים, יש להגיש אותם הקפד לכלול הסבר מפורט מדוע אתה צריך חותמת אפוסטיל וכל מידע נוסף שעשוי להידרש.

תשלום האגרה

חשוב לכלול תשלום עבור האגרה הקשורה לתהליך האפוסטיל. במידת הצורך אנו נשלם את האגרה עבורך ותשיב לנו את תשלום האגרה.

לאחר קבלת המסמכים והתשלום שלך, משרד החוץ יבדוק את המסמכים ויתחיל לטפל בפנייתך. זה יכול לקחת עד שבועיים או יותר בהתאם לעומס העבודה שלהם ולמורכבות הבקשה שלך. לאחר שסיימו לבדוק, תישלח אליך חותמת אפוסטיל. במקרים דחופים אנו נבצע אפוסטיל תוך 3 ימי עסקים.

קבלת חותמת אפוסטיל בישראל עשויה להיות תהליך שלוקח זמן, אך חשוב לוודא שיש ברשותכם את המסמכים הדרושים ושבקשתכם מלאה. על ידי ביצוע השלבים הללו, לא אמורה להיות לך בעיה להשיג חותמת אפוסטיל בישראל.

באופן כללי, התהליך יכול לקחת שבועיים או יותר לקבל חותמת אפוסטיל בישראל. מסגרת זמן זו תלויה במספר גורמים, לרבות עומס העבודה של משרד החוץ ומורכבות הבקשה. בנוסף, אם בקשה כוללת מספר מסמכים בדרגות קושי שונות, הדבר יאריך את זמן הטיפול שכן יש לבדוק אותם בנפרד. לפני הגשת בקשתך, ודא שכל המסמכים הדרושים כלולים ובדוק שוב שכל המידע נכון. זה יעזור להבטיח זמן עיבוד מהיר יותר.

בסך הכל, השגת חותמת אפוסטיל בישראל דורשת קצת סבלנות וארגון. על ידי איסוף המסמכים הנדרשים, הגשתם למשרד החוץ ותשלום האגרה, אמורים להיות לך אפשרות לקבל חותמת אפוסטיל במועד.

בהצלחה!

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עורכת דין ונוטריון רחל (רייצ'ל) שחר

עורכת דין ונוטריון רחל (רייצ'ל) שחר

עו"ד למשפחה לירושה צוואות ולענייני גירושין, עומדת בראש משרד עו"ד שחר הנחשב לאחד ממשרדי הבוטיק בצמרת משרדי עורכי הדין בישראל. המשרד שנוסד על ידה צמח והתפתח וכיום מעניק מגוון שירותים ובהם:
דיני משפחה וירושות, פשיטת רגל , הוצאה לפועל , איחוד תיקים, מחיקת חובות ועיכוב יציאה מהארץ.
המשרד משתף פעולה עם צוות יועצים חיצוניים בתחום הכלכלה והאקטואריה על מנת להעניק שירות של מעטפת מלאה.עו"ד רחל שחר, הנחשבת לאוטוריטה בתחום דיני משפחה וירושה ניהלה מאז הסמכתה מאות תיקים סבוכים בתחום דיני המשפחה והירושה תוך ניסיון ראשון במעלה להביא את הצדדים לפתרונות ללא הגעה לכתלי בית המשפט.

שגרירות גרמניה בתל אביב דף מידע מוגש על ידי עורכת דין ונוטריונית רחל שחר
השאירו פרטים לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

זמינים 7 ימים בשבוע!

עוד מאמרים מקצועיים בנושא אפוסטיל | המדריך המלא על כל זכות המגיעה לכם | כל השאלות וכל התשובות