צרו קשר בוואצאפ

הסכם ממון אצל עורך דין או נוטריון

שגרירות גרמניה בתל אביב דף מידע מוגש על ידי עורכת דין ונוטריונית רחל שחר

הסכם ממון אצל עורך דין או נוטריון

סקר לא רשמי שערכתי בין זוגות רבים אשר הגיעו למשרדי גילה שרבים מהם נרתעים מאוד מצמד המילים: “הסכם ממון”.

הסיבה לכך היא בהחלט מובנת: בני זוג נמצאים בקשר רומנטי, האהבה פורחת מתכנננים ילדים משותפים ועכשיו לפתע לחשוב על פרידה? לכן מבחינת זוגות אלה הסכם ממון היא כמעט מילה גסה.

יחד עם זאת, חשוב מאוד לזכור שלעיתים אי נעימות קטנה יכולה לחסוך משמעותית אי נעימות גדולה יותר בעתיד. הדבר מקבל משנה תוקף כאשר מדובר בבני זוג שלאחד מהם יש רכוש מלפני החתונה כמו דירה קטנה שקיבל מהוריו לפני החתונה ואולי אפילו הוריו עוד משלמים בגינה משכנתא.

במצב כזה אי חתימה על הסכם ממון אצל עורך דין או נוטריון יכול להיות ממש עוול כלפי ההורים אשר עלולים להיות חשופים למצב בו ימשיכו לשלם משכנתא על דירה כשחלילה בזמן גירושין בן הזוג השני מקבל חצי דירה במתנה.

על מנת להגן על המתנה שהתקבלה מההורים לפני החתונה קיים צורך לבצע את אחד מארבע ההמלצות שהמלצתי עליהם במאמר שלי שהתפרסם ממש כאן

קיימות ארבע דרכים משפטיות ברורות ופשוטות למדי להגנה על דירה בזמן גירושין באמצעות הסכם ממון שאושר על ידי נוטריון או עורך דין

  • הסכם ממון על דירה אין צורך בהסכם ארוך או מפורט מדי. זכרו המטרה היא הגנה על הדירה. הסכם הממון צריך להתייחס  בעיקר לדירה ולמשמעויות אם חלילה מתגרשים.
  • הסכם הממון מותנה כמובן בחתימה מוסכמת של שני בני הזוג שנם קראו את ההסכם ומסכימים לתוכנו וטעון אישור נוטריון או בית משפט לענייני משפחה.
  • חוזה בו אתם משכירים את הנכס לבני הזוג  השכרת הנכס בתשלום סמלי של 100 ₪ לשנה. חוזה השכרת דירה לבני זוג אשר אחד מהם הינו בנו של ההורה מומלץ לאשר חתימות אצל נוטריון.
  • חוזה השכירות צריך להיות שגרתי אליו יתווספו 2 סעיפים חשובים לפיהם בני הזוג מודעים לכך שהדירה ניתנה במתנה לבת לשימוש והאב/ההורים רשאים לבטל זאת בכל עת.
  • חתימה על הסכם שכירות טעונה כמובן הסכמה של שני בני הזוג.

מהו הסכם ממון ומדוע בעצם אנו צריכים לערוך אותו אצל עורך דין או נוטריון

הסכם ממון הינו חוזה שנערך בכתב בין שני בני הזוג, ואולם בשונה מכל חוזה אחר מדובר בחוזה אשר עלול להיתפס כמקפח את הצד השני ולכן יש לקבל אישור נוטריון או בית משפט לענייני משפחה לתוכן ההסכם וגם לעובדה שבן הזוג הבין והפנים את משמעויות ההסכם.

מתי כדאי לערוך הסכם ממון אצל נוטריון ומתי אצל עורך דין?

קיימת התלבטות בקרב זוגות רבים הם לערוך הסכם ממון אצל נוטריון או אצל עורך דין ולאחר מכן לקבל את אישור בית משפט לענייני משפחה.

לא יכולה להיות מחלוקת כי נוטריון הסכם ממון מהווה את הבחירה הטובה ביותר כיום בשל כמה סיבות:

ראשית בניגוד לשופט בבית משפט לענייני משפחה עורך הדין בכובעו כנוטריון יספק לכם ייעוץ מלא ומקיף אודות התוכן של הסכם ממון וההשלכות שלו.

בנוסף במשרדו של נוטריון מתקיימות מספר פגישות לדון בכל רכיבי הסכמי הממון ומציעים לבני הזוג אפשרויות שונות רלבנטיות אשר יכולות לגשר בין פערי רצונות בין בני הזוג.

קיימת חשיבות רבה לעובדה נוטריון יכול להציע אופציות שונות וניסוחים שונים באופן אשר מצד אחד שומר על כבודו של הזולת ומהצד השני מגן על הזכויות של בן הזוג.

בנוסף חשובה לציין זמינותו של הנוטריון אשר יכול לתאם ולקבוע פגישות אישיות עם בני הזוג, בהתראה קצרה ובזמינות רבה עבורם. לעומת זאת לצערנו כולם יודעים מה גדול העומס בבתי משפט וכמה זמן יש לחכות לכל דיון.

כמה עולה הסכם ממון?

אחד הסודות השמורים ביותר היא השאלה כמה עולה הסכם ממון או בניסוח אחר הסכם ממון מחיר,

חשוב שתדעו שעלות השירות משתנה בהתאם לאופן אישור ההסכם.

לא דומה אישור הסכם בבית משפט לאישור הסכם אצל נוטריון.

עלות אישור הסכם אצל נוטריון קבועה בחוק הנוטריונים ואישור הסכם ממון אצל נוטריון תעלה לכם

אם אתם מחפשים שירותי נוטריון מקצועיים ומנוסים עבור עריכת, חתימת ואישור הסכם ממון, כדאי שתבחרו את נוטריון רחל שחר , הידועה כטובה ביותר בתחום זה..


ערכנו עבורכם סרטון הסבר בנושא טעויות נפוצות בעריכת הסכם ממון

עריכת הסכם ממון טעויות נפוצות

מה במאמר זה
שגרירות גרמניה בתל אביב דף מידע מוגש על ידי עורכת דין ונוטריונית רחל שחר
מה במאמר זה
ייפוי כוח נוטריוני ברומנית
המליצו על עו"ד ונוטריון רחל רייצ'ל שחר
ייפוי כוח נוטריוני ברומנית
ייפוי כוח נוטריוני ברומנית
יובל עקובוביץ
יובל עקובוביץ
ביקורת אחת
קרא עוד
הגענו לקבלת שירותי נוטריון ולאחר מכן שירותי אפוסטיל. התקבלנו על ידי צוות מיומן שתיאם לנו במהירות פגישה עם הנוטריונית. לאחר מכן קיבלנו שירותי מקצועי ויעיל עם הבנה מלאה של מלוא הנדרש על ידי הרשויות וכן אפוסטיל משרד החוץ. היינו מרוצים מאוד ונמליץ בחום לחברינו על שירותי הנוטריון שקיבלנו.
tal gal
tal gal
ביקורת אחת
קרא עוד
רחל העניקה לנו שירות יוצא מן הכלל!!! הייתה זמינה לשאלות שלנו בכל זמן. הייתה מאוד שירותית, נעימה וסופר מקצועית!!! אנחנו ממליצים עליה בחום!
Batel Avni
Batel Avni
2 ביקורות
קרא עוד
רחל המקסימה מקצוענית, מקבלת בכל שעה. השירות הוא ברמה גבוהה עד לפרטים הקטנים תמיד בחיוך ואהבה.
Batel Avni
Batel Avni
2 ביקורות
קרא עוד
רחלי נתנה לי שירות מקצועי, מהיר ואדיב ביותר. פגשה אותי עוד באותו יום ונתנה לי מענה מיידי. זכיתי להכיר עורכת דין שהיא קודם כל אדם. כן ירבו כמותה.
Keren Hendel
Keren Hendel
3 ביקורות
קרא עוד
אחרי הרבה חיפושים מצאתי את רחל המקסימה שטיפלה בכל צרכי הנוטוריון שלי במהרה ובדיוק מופלא. רחל חסכה לי המון זמן בחתימת המסמכים שאני צריכה להעביר לממשלת ארה״ב (בלתי אפשרי להגיע לקונסוליה במיוחד בזמן הסגר). רחל גם נתנה לי מידע לגבי המשך הצעדים שעליי לעשות כדי שלא אפספס שום דבר. תודה רבה על השירות!
osnat eldar
osnat eldar
2 ביקורות
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין, הסברים ברורים ומדויקים. עו״ד רחל שחר ליוותה אותנו בכל תהליך החתימה הנוטריונית וסייעה לנו בשעות שונות ולא רגילות. היא היתה זמינה תמיד ונכונה לסייע ככל שיכלה. הרגשנו שאנחנו בידים בטוחות ואכן, כל מה שהיינו צריכים בוצע לשביעות רצוננו המלאה ולשביעות רצונם של מי שהיינו איתם בקשר בחו״ל.
דני פלדמן
דני פלדמן
ביקורת אחת
קרא עוד
שירות נוטריוני מצוין מקצועי ואמין. זמינות ממש בכל שעה רחל מאוד עזרה בכל מה שקשור לאישור נוטריוני לארצות הברית. מחיר לפי מחירון ברור. ממליץ.
הקודם
הבא