צרו קשר בוואצאפ

ייפוי כוח מתמשך – למה צריך ייפוי כוח מתמשך

שגרירות גרמניה בתל אביב דף מידע מוגש על ידי עורכת דין ונוטריונית רחל שחר

ייפוי כוח מתמשך למה צריך הדרך הנכונה והפשוטה להיערך לאובדן יכולת קבלת החלטות

ייפוי כוח מתמשך למה צריך זאת? ייעוץ בנושא עם עו”ד לענייני ייפוי כוח מתמשך 03-7949755. בייעוץ ניתן לשאול לגבי עלות ייפוי כוח מתמשך והשלבים השונים.

תיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות הביא איתו בשורה חשובה ליכולת להיערך לאובדן יכולת קבלת החלטות.

תיקון זה לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, קבע “ייפוי כוח מתמשך” – הסדר משפטי מהפכני שנועד לאפשר לאנשים בריאים, צלולים וכשירים לקבוע את עתידם, אם וכאשר ישתנה מצבם הקוגניטיבי ויכולת קבלת ההחלטות תילקח מהם. הם יוכלו לקבוע מי יהיה ממונה על ענייניהם האישיים ענייניהם הרפואיים ועל רכושם.

כך יבטיחו שהמדינה ללא תתערב שלא לצורך בענייניהם האישיים לעת זקנתם מדוע ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך כה חשוב? מי יכול לעשות ייפוי כוח מתמשך? האם כדאי לעשות ייפוי כוח מתמשך? על כל אלה ועוד במאמר הבא

ייפוי כוח מתמשך-האם אתם צריכים ייפוי כוח מתמשך

רבים מאנשי המקצוע בתחום המשפט והעבודה הסוציאלית כבר מבהירים שלא זו בלבד שצריך ייפוי כוח מתמשך אלא שאפילו חובה לערוך ייפוי כוח מתמשך שכן רק בדרך זו ניתן להבטיח שהמדינה לא תתערב בהליכים הנוגעים לניהול חייהם בזיקנה.

כפי שברור לרבים מאיתנו שעריכת צוואה היא כלי חשוב על מנת שכל אדם יוכל להחליט מה יעשה ברכושו לאחר מותו, כך חשוב וצריך לכתוב ייפוי כוח מתמשך בו תחליטו מי יהיו האנשים שיוכלו לקבל בעבורכם את ההחלטות החשובות ביותר הנוגעות לזקנתכם.

בעידן בו תוחלת החיים מתארכת זהו מחזה נפוץ  ליותר ויותר מקרים בהם אנשים מאבדים את יכולת קבלת ההחלטות, ומרגע שאינם יכולים לקבל החלטות לגבי חייהם, רכושם או בריאותם, חשוב שיהא אדם שיעשה זאת בצורה המיטבית עבורם.

ייפוי כוח מתמשך ואפוטרופסות מה ההבדל?

לפני תיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והרפוטרופסות, נדרש היה כי תיעשה פנייה לבית המשפט לצורך מינוי אפוטרופוס וזאת בהליך בירוקרטי ממושך ומתיש אשר כלל ועדיין כולל חובת הגשת  דו”ח מפורט מידי שנה לאפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים. במצב בו האדם כבר היה חסוי, האפוטרופוס עליו היה מתמנה מבלי שבאמת ניתנה לו האפשרות להביע את דעתו שכן מצבו הקוגניטבי כבר לא מאפשר זאת , קולו לא היה נשמע ולא הייתה לבית המשפט לענייני משפחה שדן בתיק האפוטרופסות היכולת לדעת באמת מה היה רצונו.

על מנת להימנע ממצבים בהם מתקבלות החלטות מעל לראשו של אדם זה או אחר ולנוכח העלייה המשמעותית בתוחלת החיים , נכנס אל חיינו “ייפוי כוח מתמשך”.

מה זה בעצם ייפוי כוח מתמשך? מה ההבדל בינו ובין ייפוי כוח רגיל?

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי חשוב מאין כמותו המאפשר לכל אדם מעל גיל 18 לקבוע באיזה אופן ועל ידי מי יטופלו כל ענייניו מכל מין או סוג שהוא כאשר ימצא בעתיד במצב בו לא יוכל לטפל בכך בעצמו.

כדי שייפוי הכוח המתמשך יהיה תקף קיימת חובה שהוא ייעשה בעוד האדם מבין  באופן מלא את  המשמעויות המטרות והתוצאות של מתן ייפוי הכוח והמתמשך בוחר מרצונו את מיופה הכוח ללא כל השפעה חיצונית.

ייפוי כוח מתמשך למה זה כל כך חשוב?

כעו”ד המטפלת שנים רבות בענייני משפחה וירושה אני נתקלת לא אחת במקרים מורכבים בהם אנשים אשר מתפקדים בצורה יוצאת מהכלל הופכים בן לילה לאנשים סיעודיים שתלויים בעזרת הזולת ונזקקים לסיוע בקבלת החלטות בכל דבר ועניין.

בדיוק בשביל מצבים טראגיים אלה שמזמנים לנו החיים תיקן המחוקק את החוק והוסיף את האפשרות למנות כל אדם שיהיה מיופה כוח של החסוי אם וכאשר החסוי יגיע למצב בו יהיה תלוי בזולת לצורך קבלת החלטות.

ייפוי כוח מתמשך האם ניתן לבחור יותר ממיופה כוח אחד?

בהחלט כן ואפילו רצוי לעשות זאת על מנת שיהיו בקרה ופיקוח בין מיופי הכוח.  ניתן להחליט על מינוי מיופה כוח יחיד (וכן על חליפי) וניתן למנות מספר מיופיי כוח.

ייפוי כוח בעניינים אישיים מה הוא כולל?

ייפוי כוח מתמשך בעניינים אישיים נוגע לצרכיו היומיומיים של הממנה, למקום מגוריו, תחביביו השונים ובחירותיו כפי שהיו בעודו מסוגל לקבל החלטות.

ייפוי כוח מתמשך בענייני רכוש מה הוא כולל?

ככל שאדם ממונה כמיופה כוח על רכוש הוא יכול להשכיר את הרכוש ולהשתמש בו לטובת החסוי. יחד עם זאת גם ייפוי כוח מתמשך אינו מאפשר מכירה של רכוש ללא רשות מראש של בית משפט לענייני משפחה.

ייפוי כוח מתמשך מי יפקח על מיופה הכוח?

ניתן  להחליט על “אנשים מיודעים” שלהם ידווח מיופה הכוח על כל פעולה שהוא עושה בין בעניינים רכושיים ובין בעניינים אישיים.

ייפוי כוח מתמשך האם מיופה הכוח זכאי לתשלום?

הממנה יכול לקבוע שמיופה כוח יקבל שכר עבור עבודתו כממונה בייפוי כוח מתמשך ואף לקבוע אתך שכרו. מיופה הכוח זכאי גם להחזר הוצאות סבירות אם היו לו כתוצאה ממינוי זה.

ייפוי כוח מתמשך כיצד עורכים?

החוק קובע כי ייפוי כוח מסוג זה ניתן לערוך רק אצל עו”ד שעבר הכשרה והוסמך על ידי האפוטרופוס הכללי ושאין לו ענין אישי בייפוי הכוח.

ייפוי הכוח יכלול חתימות של מיופה הכוח, הממנה, עורך הדין וחתימה אלקטרונית.

על מנת שייפוי הכוח ייכנס לתוקפו חובה להפקיד אותו אצל האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים.

ייפוי כוח מתמשך מי לא יכול להתמנות כמיופה כוח?

אדם שמונה לו אפוטרופוס.

אדם  שהוכרז ע”י בית משפט כפושט רגל או הוכרז כלקוח מוגבל חמור ע”י בנק ישראל.

אדם אשר מועסק כמטפל של הממנה או מי שמספק לו מקום מגורים בתשלום (למעט בן משפחה)

אדם שכבר מונה כמיופה כוח ל3 אנשים שאינם בני משפחתו.

ייפוי כוח מתמשך מתי הוא נכנס לתוקף?

ייפוי כוח מתמשך ייכנס אל תוקפו לאחר קבלת חוות דעת רפואית של פסיכוגריאטר או פסיכיאטר או גיריאטר אשר קובע כי האדם אינו כשיר לקבל החלטות בעבור עצמו.

הכותבת היא עורכת דין ונוטריונית רחל רייצ’ל שחר, מוסמכת ייפוי כוח מתמשך, בעלת משרד עורכי דין העוסק בדיני משפחה ירושה וגירושין

מה במאמר זה
שגרירות גרמניה בתל אביב דף מידע מוגש על ידי עורכת דין ונוטריונית רחל שחר
מה במאמר זה
ייפוי כוח נוטריוני ברומנית
המליצו על עו"ד ונוטריון רחל רייצ'ל שחר
ייפוי כוח נוטריוני ברומנית
ייפוי כוח נוטריוני ברומנית
יובל עקובוביץ
יובל עקובוביץ
ביקורת אחת
קרא עוד
הגענו לקבלת שירותי נוטריון ולאחר מכן שירותי אפוסטיל. התקבלנו על ידי צוות מיומן שתיאם לנו במהירות פגישה עם הנוטריונית. לאחר מכן קיבלנו שירותי מקצועי ויעיל עם הבנה מלאה של מלוא הנדרש על ידי הרשויות וכן אפוסטיל משרד החוץ. היינו מרוצים מאוד ונמליץ בחום לחברינו על שירותי הנוטריון שקיבלנו.
tal gal
tal gal
ביקורת אחת
קרא עוד
רחל העניקה לנו שירות יוצא מן הכלל!!! הייתה זמינה לשאלות שלנו בכל זמן. הייתה מאוד שירותית, נעימה וסופר מקצועית!!! אנחנו ממליצים עליה בחום!
Batel Avni
Batel Avni
2 ביקורות
קרא עוד
רחל המקסימה מקצוענית, מקבלת בכל שעה. השירות הוא ברמה גבוהה עד לפרטים הקטנים תמיד בחיוך ואהבה.
Batel Avni
Batel Avni
2 ביקורות
קרא עוד
רחלי נתנה לי שירות מקצועי, מהיר ואדיב ביותר. פגשה אותי עוד באותו יום ונתנה לי מענה מיידי. זכיתי להכיר עורכת דין שהיא קודם כל אדם. כן ירבו כמותה.
Keren Hendel
Keren Hendel
3 ביקורות
קרא עוד
אחרי הרבה חיפושים מצאתי את רחל המקסימה שטיפלה בכל צרכי הנוטוריון שלי במהרה ובדיוק מופלא. רחל חסכה לי המון זמן בחתימת המסמכים שאני צריכה להעביר לממשלת ארה״ב (בלתי אפשרי להגיע לקונסוליה במיוחד בזמן הסגר). רחל גם נתנה לי מידע לגבי המשך הצעדים שעליי לעשות כדי שלא אפספס שום דבר. תודה רבה על השירות!
osnat eldar
osnat eldar
2 ביקורות
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין, הסברים ברורים ומדויקים. עו״ד רחל שחר ליוותה אותנו בכל תהליך החתימה הנוטריונית וסייעה לנו בשעות שונות ולא רגילות. היא היתה זמינה תמיד ונכונה לסייע ככל שיכלה. הרגשנו שאנחנו בידים בטוחות ואכן, כל מה שהיינו צריכים בוצע לשביעות רצוננו המלאה ולשביעות רצונם של מי שהיינו איתם בקשר בחו״ל.
דני פלדמן
דני פלדמן
ביקורת אחת
קרא עוד
שירות נוטריוני מצוין מקצועי ואמין. זמינות ממש בכל שעה רחל מאוד עזרה בכל מה שקשור לאישור נוטריוני לארצות הברית. מחיר לפי מחירון ברור. ממליץ.
הקודם
הבא