צרו קשר בוואצאפ

צוואה נוטריונית צוואה בפני נוטריון

שגרירות גרמניה בתל אביב דף מידע מוגש על ידי עורכת דין ונוטריונית רחל שחר

צוואה נוטריונית צוואה בפני נוטריון מחיר ו-5 סיבות לעשות אותה

עשיית צוואה או בשפה משפטית עריכת צוואה הינה אחד משלושת הכלים המשפטיים החשובים ביותר אשר קיימים לאדם כדי לדאוג לכל ענייני הירושה לאחר מותו. 

צוואה נוטריונית למה בעצם?

מטרת עריכת הצוואה היא לוודא למעשה שכל רכושו שנצבר בעמל רב יועבר ליורשים שהוא יבחר ולא לאחרים ומנגד גם למנוע בדרך משפטית לגיטימית מצב שעזבונו יחולק שלא לפי רצונו. עניין זה מכונה בפסיקה רצון המצווה. בתי המשפט מכבדים מאוד את רצונו של המצווה ומכאן חשיבות עריכת צוואה ברורה על מנת שבתי המשפט יוכלו להתחקות אחר רצונו האמיתי של המנוח.

חוק הירושה מציין ארבע דרכים שבאמצעותן ניתן לערוך צוואה אשר ניתן יהיה לתת לה תוקף משפטי  בישראל אחת מהן נוטריונית

ערכתי מאמר שלם בנושא צוואה וכן צוואה לדוגמא ותוכלו למצוא אותו ממש כאן

נציין בקצרה כי ארבע הצוואות המדוברות הן צוואה בכתב, צוואה בעל פה, צוואה בפני עדים וכן צוואה בפני רשות.

לכל אחת מדרכי עשיית צוואה יש חסרונות ויתרונות.

עיקר החשיבות בצוואה היא השאלה עד כמה ניתן להתנגד לצוואה לאחר פטירתו של המוריש ועד כמה הצוואה חזקה ומוגנת מפני התנגדויות והאם ככל שיוגשו התנגדויות בית המשפט ידחה אותן על הסף או ידחה אותו מכוח פסק דין.

כאמור, במאמרים קודמים שלי,  על פי סעיף 22 לחוק הירושה, ניתן לערוך צוואה בפני רשות מול שופט, רשם הירושות, רשם בית המשפט או בפני חבר בית דין דתי. צוואה נוטריונית היא צוואה הנערכת בפני נוטריון, שמעמדו הוא כשל שופט לעניין צוואה נוטריונית.

מהם היתרונות אותם ניתן לקבל  בעריכת צוואה נוטריונית על פני צוואה מסוג אחר?

כאמור, לפי החוק דין נוטריון כדין שופט בכל הנוגע לעריכת צוואה בפני רשות. כלומר, סמכויותיו של הנוטריון בעת עריכת צוואה נוטריונית זהות לאלו של שופט ולכן עריכת צוואה נוטריונית המקבלת  אישור לפי חוק הנוטריונים מהווה ראיה בעלת משקל רב בהליכים משפטיים אם חלילה תוגש התנגדות לצוואה.

למעשה העובדה שמדובר בצוואה נוטריונית שנערכה בפני נוטריון מקטינה  באופן משמעותי את הסיכוי שההתנגדות לצוואה נוטריונית תגרום לפסילתה על ידי בית משפט אם חלילה תוגש התנגדות לצוואה.

בתי המשפט מעניקים משקל רב לפעולות משפטיות הנערכות באמצעות נוטריון, אשר קיבל רישיון מוועדה במשרד המשפטים.

שלא כמו צוואות הנערכות באופן אחר, כגון צוואה בעדים ואף צוואה בכתב, או כל צורה אחרת,  רמת הקבילות של צוואה נוטריונית גבוהה משמעותית מהשאר.

מה במאמר זה
שגרירות גרמניה בתל אביב דף מידע מוגש על ידי עורכת דין ונוטריונית רחל שחר
מה במאמר זה
ייפוי כוח נוטריוני ברומנית
המליצו על עו"ד ונוטריון רחל רייצ'ל שחר
ייפוי כוח נוטריוני ברומנית
ייפוי כוח נוטריוני ברומנית
יובל עקובוביץ
יובל עקובוביץ
ביקורת אחת
קרא עוד
הגענו לקבלת שירותי נוטריון ולאחר מכן שירותי אפוסטיל. התקבלנו על ידי צוות מיומן שתיאם לנו במהירות פגישה עם הנוטריונית. לאחר מכן קיבלנו שירותי מקצועי ויעיל עם הבנה מלאה של מלוא הנדרש על ידי הרשויות וכן אפוסטיל משרד החוץ. היינו מרוצים מאוד ונמליץ בחום לחברינו על שירותי הנוטריון שקיבלנו.
tal gal
tal gal
ביקורת אחת
קרא עוד
רחל העניקה לנו שירות יוצא מן הכלל!!! הייתה זמינה לשאלות שלנו בכל זמן. הייתה מאוד שירותית, נעימה וסופר מקצועית!!! אנחנו ממליצים עליה בחום!
Batel Avni
Batel Avni
2 ביקורות
קרא עוד
רחל המקסימה מקצוענית, מקבלת בכל שעה. השירות הוא ברמה גבוהה עד לפרטים הקטנים תמיד בחיוך ואהבה.
Batel Avni
Batel Avni
2 ביקורות
קרא עוד
רחלי נתנה לי שירות מקצועי, מהיר ואדיב ביותר. פגשה אותי עוד באותו יום ונתנה לי מענה מיידי. זכיתי להכיר עורכת דין שהיא קודם כל אדם. כן ירבו כמותה.
Keren Hendel
Keren Hendel
3 ביקורות
קרא עוד
אחרי הרבה חיפושים מצאתי את רחל המקסימה שטיפלה בכל צרכי הנוטוריון שלי במהרה ובדיוק מופלא. רחל חסכה לי המון זמן בחתימת המסמכים שאני צריכה להעביר לממשלת ארה״ב (בלתי אפשרי להגיע לקונסוליה במיוחד בזמן הסגר). רחל גם נתנה לי מידע לגבי המשך הצעדים שעליי לעשות כדי שלא אפספס שום דבר. תודה רבה על השירות!
osnat eldar
osnat eldar
2 ביקורות
קרא עוד
קיבלנו שירות מצויין, הסברים ברורים ומדויקים. עו״ד רחל שחר ליוותה אותנו בכל תהליך החתימה הנוטריונית וסייעה לנו בשעות שונות ולא רגילות. היא היתה זמינה תמיד ונכונה לסייע ככל שיכלה. הרגשנו שאנחנו בידים בטוחות ואכן, כל מה שהיינו צריכים בוצע לשביעות רצוננו המלאה ולשביעות רצונם של מי שהיינו איתם בקשר בחו״ל.
דני פלדמן
דני פלדמן
ביקורת אחת
קרא עוד
שירות נוטריוני מצוין מקצועי ואמין. זמינות ממש בכל שעה רחל מאוד עזרה בכל מה שקשור לאישור נוטריוני לארצות הברית. מחיר לפי מחירון ברור. ממליץ.
הקודם
הבא