צרו קשר בוואצאפ

צוואה נוטריונית צוואה בפני נוטריון

צוואה נוטריונית צוואה בפני נוטריון מחיר ו-5 סיבות לעשות אותה

עשיית צוואה או בשפה משפטית עריכת צוואה הינה אחד משלושת הכלים המשפטיים החשובים ביותר אשר קיימים לאדם כדי לדאוג לכל ענייני הירושה לאחר מותו. 

צוואה נוטריונית למה בעצם?

מטרת עריכת הצוואה היא לוודא למעשה שכל רכושו שנצבר בעמל רב יועבר ליורשים שהוא יבחר ולא לאחרים ומנגד גם למנוע בדרך משפטית לגיטימית מצב שעזבונו יחולק שלא לפי רצונו. עניין זה מכונה בפסיקה רצון המצווה. בתי המשפט מכבדים מאוד את רצונו של המצווה ומכאן חשיבות עריכת צוואה ברורה על מנת שבתי המשפט יוכלו להתחקות אחר רצונו האמיתי של המנוח.

חוק הירושה מציין ארבע דרכים שבאמצעותן ניתן לערוך צוואה אשר ניתן יהיה לתת לה תוקף משפטי  בישראל אחת מהן נוטריונית

ערכתי מאמר שלם בנושא צוואה וכן צוואה לדוגמא ותוכלו למצוא אותו ממש כאן

נציין בקצרה כי ארבע הצוואות המדוברות הן צוואה בכתב, צוואה בעל פה, צוואה בפני עדים וכן צוואה בפני רשות.

לכל אחת מדרכי עשיית צוואה יש חסרונות ויתרונות.

עיקר החשיבות בצוואה היא השאלה עד כמה ניתן להתנגד לצוואה לאחר פטירתו של המוריש ועד כמה הצוואה חזקה ומוגנת מפני התנגדויות והאם ככל שיוגשו התנגדויות בית המשפט ידחה אותן על הסף או ידחה אותו מכוח פסק דין.

כאמור, במאמרים קודמים שלי,  על פי סעיף 22 לחוק הירושה, ניתן לערוך צוואה בפני רשות מול שופט, רשם הירושות, רשם בית המשפט או בפני חבר בית דין דתי. צוואה נוטריונית היא צוואה הנערכת בפני נוטריון, שמעמדו הוא כשל שופט לעניין צוואה נוטריונית.

מהם היתרונות אותם ניתן לקבל  בעריכת צוואה נוטריונית על פני צוואה מסוג אחר?

כאמור, לפי החוק דין נוטריון כדין שופט בכל הנוגע לעריכת צוואה בפני רשות. כלומר, סמכויותיו של הנוטריון בעת עריכת צוואה נוטריונית זהות לאלו של שופט ולכן עריכת צוואה נוטריונית המקבלת  אישור לפי חוק הנוטריונים מהווה ראיה בעלת משקל רב בהליכים משפטיים אם חלילה תוגש התנגדות לצוואה.

למעשה העובדה שמדובר בצוואה נוטריונית שנערכה בפני נוטריון מקטינה  באופן משמעותי את הסיכוי שההתנגדות לצוואה נוטריונית תגרום לפסילתה על ידי בית משפט אם חלילה תוגש התנגדות לצוואה.

בתי המשפט מעניקים משקל רב לפעולות משפטיות הנערכות באמצעות נוטריון, אשר קיבל רישיון מוועדה במשרד המשפטים.

שלא כמו צוואות הנערכות באופן אחר, כגון צוואה בעדים ואף צוואה בכתב, או כל צורה אחרת,  רמת הקבילות של צוואה נוטריונית גבוהה משמעותית מהשאר.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עורכת דין ונוטריון רחל (רייצ'ל) שחר

עורכת דין ונוטריון רחל (רייצ'ל) שחר

עו"ד למשפחה לירושה צוואות ולענייני גירושין, עומדת בראש משרד עו"ד שחר הנחשב לאחד ממשרדי הבוטיק בצמרת משרדי עורכי הדין בישראל. המשרד שנוסד על ידה צמח והתפתח וכיום מעניק מגוון שירותים ובהם:
דיני משפחה וירושות, פשיטת רגל , הוצאה לפועל , איחוד תיקים, מחיקת חובות ועיכוב יציאה מהארץ.
המשרד משתף פעולה עם צוות יועצים חיצוניים בתחום הכלכלה והאקטואריה על מנת להעניק שירות של מעטפת מלאה.עו"ד רחל שחר, הנחשבת לאוטוריטה בתחום דיני משפחה וירושה ניהלה מאז הסמכתה מאות תיקים סבוכים בתחום דיני המשפחה והירושה תוך ניסיון ראשון במעלה להביא את הצדדים לפתרונות ללא הגעה לכתלי בית המשפט.

שגרירות גרמניה בתל אביב דף מידע מוגש על ידי עורכת דין ונוטריונית רחל שחר
השאירו פרטים לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

זמינים 7 ימים בשבוע!